Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualne ogłoszenia 08-12-2019 - 15-12-2019

      OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE             

08.12. – 15.12.2019

 

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem po mszach św. trwa zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie (plakat w gablocie).

 

1. Dzisiejsza niedziela:

► na mocy dyspensy udzielonej kościołowi w Polsce, obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 15.30 msza św. w int. Ruchu Dzieci Maryi i Służby Ołtarza naszej parafii. W czasie mszy nastąpi przyjęcie do wspólnot nowych kandydatów i odnowienie przyrzeczeń dotychczasowych uczestników. Po mszy św. Agapa w sali na probostwie.

2. Wtorek: w Oratorium parafii Świętej Rodziny o godz. 19.00 kolejne "Spotkanie z Biblią" pod tytułem Niebezpieczne kobiety: Dalila, Izebel, Atalia.

3. Piątek: spotkanie MF TAU.

4. Sobota:

8.00 - świąteczne odwiedziny chorych;

► 9.30 - Dzieci Maryi, 11.00 - schola parafialna.                    

5. Przyszła niedziela: ------------------

6. Opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna), świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 6 zł, duże - 12 zł) oraz kalendarze "Z Tej Ziemi" (15 zł) można nabywać przez cały okres adwentu po mszach św. przy bocznym wejściu do kościoła w soboty wieczorem i w niedziele. W dni powszednie opłatki i świece można nabywać w zakrystii. Szczegóły na temat dzieła Caritas na plakacie w gablocie.

7. Plan odwiedzin duszpasterskich do ferii zimowych 2020 jest zamieszczony na głównej stronie internetowej naszej parafii oraz na plakacie w gablocie. Jest również regularnie zamieszczany na stronie intencji mszalnych.

8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy informacje na temat Europejskiego Spotkania Młodych, czyli TAIZE we Wrocławiu.

9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę kościoła w Tychach - Mąkołowcu (II kolekta), a przed kościołem będzie można składać ofiary na wystrój i sprzątanie naszej świątyni.                                     

                                                 

       OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE             

01.12. – 08.12.2019

 

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na budowę kościoła w Tychach - Mąkołowcu, a ofiary kopertowe na inwestycje parafialne.

1. Dzisiejsza niedziela:

►  rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a zarazem nowy program duszpasterski opracowany w cyklu trzyletnim, pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary". Rozpoczynamy adwent - czas radosnego oczekiwania na kolejne święta Bożego Narodzenia i ostateczną paruzję Chrystusa. Pierwsza niedziela adwentu to dzień abstynencji od napojów alkoholowych. Intencję trzeźwości polecamy modlitwie parafian;          

► w ramach homilii czytamy "List Pasterski Arcybiskupa Katowickiego w Związku z Nowym Programem Duszpasterskim dla Kościoła w Polsce";

► w ramach ogłoszeń duszpasterskich czytamy "Komunikat Arcybiskupa Katowickiego o Zakończeniu Procesu Beatyfikacyjnego Sługi Bożego Księdza Jana Machy" oraz informację MZUIM Tychy związaną z rozpoczęciem przebudowy ul. Dzwonkowej, skierowaną do Mieszkańców Dzielnicy Wartogłowiec.

2. Poniedziałek:

► rozpoczęły się adwentowe dni skupienia dla kapłanów (30.11. w Katowicach - krypta katedry, 02.12. w Tychach - par. bł. Karoliny i 07.12. w Rybniku - par. św. Jadwigi). Pamiętajmy o duszpasterzach w codziennej modlitwie;

► po mszy św. roratniej spotkanie dla rodziców z dziećmi do pierwszej Komunii Świętej;

wszystkich parafian, a przede wszystkim dzieci, zapraszamy od dziś na msze św. ku czci Matki Bożej, zwane roratami. Będą one sprawowane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. W tym tygodniu wyjątek stanowi środa, w którą wspominamy św. Barbarę, patronkę górników. Jak co roku, dla najmłodszych uczestników rorat, zespół redakcyjny Małego Gościa Niedzielnego opracował temat "Radujcie Się, Pan Jest Blisko. Roraty z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim".  W piątki na msze św. roratnie szczególnie zapraszam młodzież i kandydatów do bierzmowania. Wszelkie dodatkowe informacje o roratach na stronie internetowej MGN.   

3. I Czwartek: Msza św. w int. powołań kapłańskich, zakonnych i do diakonatu stałego.

4. I Piątek:

► we mszy św. o godz. 18.00, uczestniczą obowiązkowo kandydaci do bierzmowania z klas 6, 7 i 8. Po mszy św. spotkanie w salce pod kościołem dla kandydatów klas 8.;

o godz. 18.45 - spotkanie MF TAU.

5. I Sobota:

9.30 - Dzieci Maryi -  Według nowego programu archidiecezjalnego, do wspólnoty mogą należeć dziewczęta i chłopcy poniżej kryterium wieku przyjęcia I Komunii św. W naszej wspólnocie parafialnej jest już kilkoro dzieci w wieku 5 lat. ZAPRASZAMY!

11.00 - schola parafialna.                       

6. Przyszła niedziela: Na mocy dyspensy udzielonej Kościołowi w Polsce będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 15.30 zostanie odprawiona msza św. w int. Ruchu Dzieci Maryi i Służby Ołtarza naszej parafii. W czasie mszy nastąpi przyjęcie do wspólnot nowych kandydatów i odnowienie przyrzeczeń dotychczasowych uczestników. Po mszy św. Agapa w sali na probostwie.

7. Opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna), świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 6 zł, duże - 12 zł) oraz kalendarze "Z Tej Ziemi" (15 zł) można nabywać przez cały okres adwentu po mszach św. przy bocznym wejściu do kościoła. Szczegóły na temat dzieła Caritas na plakacie w gablocie.

8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołami odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie (plakat w gablocie).